AKO UŠETRIŤ NA OBKLADE KAMEŇA DOMU 1250€

IMG_20150927_180745

AKO UŠETRIŤ NA OBKLADE KAMEŇA?

Táto technika vzbudzuje u našich zákazníkov obrovské nadšenie, vďaka ktorému sa k nám naspäť dostáva takáto spätná väzba.

Sme za ňu nesmierne vďační a radi sa s ňou delíme aj s vami.

 

“ Mám 34 rokov, volám sa Milan a rekonštruujeme s manželkou dom. Potreboval som dokončiť plot a fasádu – sokel. S manželkou sme sa rozhodli, že ich z dizajnového hľadiska obložíme rovnakým druhom kameňa.

Pobehali sme si všetky kamenárstva, ktoré máme v okolí a zistili sme, že sa nám najviac páči obklad lámaný kameň. Taký ten kamenný obklad skladajúci sa z menších na seba naukladaných kameňov. Volal sa Cogniac.

Husovsky2Hneď sme však tvrdo narazili na prekážku. Tou bola cena 49€/m2. My sme potrebovali obložiť cca 50m2, a tak by nás obklad bez lepidla a práce majstra vyšiel na 2450€.

Táto suma bola vysoko  nad náš rozpočet a tak sme začali hľadať ďalej.

Museli sme odkrojiť zo svojich nárokov a vybrať si umelý obkladový kameň. Najlepší výber tohto umelého kameňa mali v jednom obchodnom dome. Vyberali sme z 20 rôznych druhov. Nebolo to však ono. Všetky pôsobili oproti prírodnému kameňu umelo-lacno.

Naviac vzor sa opakoval, bolo vidno špáry medzi jednotlivými dlaždicami.

Do užšieho výberu sme si aj napriek tomu vybrali 2 favoritov. Jeden za cenu 18€/m2 a druhý za 22€/m2.

Husvosky 3

Oproti 2450€ za prírodný kameň sa suma 1100€ javila lákavo, no k cene som si musel ešte pripočítať 500€ za prácu majstra a cca 100€ za lepidlo na obklady.

Dokopy by nás to vyšlo na 1700€

Hovoríme si s manželkou, že si to ešte premyslíme a rozhodneme sa v kľude doma.

 

Večer som si sadol za počítač a oslovilo ma odporúčanie môjho švagra, ktorý na Facebooku zdieľal článok o tom, ako si spraviť kamenný obklad Stampom svojpomocne.

Článok hovoril o tom, že na náš rozmer 50m2 by nás vlastnoručne vyrobený obklad stál cca 450€. Bola to konečná cena.

Takže nie 1700€ ale 450€, pomyslel som si.

Začal som sa o to viac zaujímať a v obchodoch som narazil na výrobok STAMP.

Zistil som, že sa jedná o pečiatku so vzorom lámaný kameň. Je to pečiatka so vzorom prírodného lámaného kameňa. Keď sme s manželkou dočítali článok, boli sme nadšení.

Husvosky4Na stránke najlacnejsiobklad.sk som si pozrel najbližší obchod so Stampom, ktorý je pri mne v Trenčíne.

Spoločne s manželkou sme sa išli na STAMP do stavebnín pozrieť a nakoniec sme ho aj kúpili.

Rozhodol som sa, že si obklad spravím vlastnými silami.

Práca s ním bola jednoduchá. Natiahol som si hmotu na sokel a ešte za vlhka som do nej razil STAMPom vzor. Keď hmota zaschla, bola tvrdá. Celý povrch som napenetroval a natrel ho fasádnou farbou.

Práca mi šla od ruky a výsledok bol ohromujúci. So soklom aj s plotom sme nadmieru spokojní.

Stamp mi ostal a teším sa ešte na to, ako ho využijem aj v interiéri.

Zo zvyšného rozpočtu sme si tak s manželkou ešte kúpili záhradné sedenie a teraz si užívame príjemné chvíle strávené na záhrade.

Ďakujeme vám za takúto možnosť! “

Ak Vás opísaná technika zaujala, odporúčame vám náš dokument, v ktorom nájdete celé know-how ako si obkladový kameň vytvoríte vlastnoručne aj vy.

Kliknite a stiahnite si ho.

oBKLADOVÝ KAMEN LACNO

Michal Fojcík
V lete zanietený cyklomaniak brázdiaci lesy a lúky. V zime si zas neodoprie freeride jazdu na čerstvom prašane z najvyššieho ľadovca. Farbám sa venuje už od roku 2006. V roku 2008 založil na Slovensku najväčší internetový obchod s farbami efarby.sk, ktorý riadi. V roku 2015 spustil výrobu a predaj revolučných razníc na výrobu obkladu Stamp, vďaka ktorým pomáha šetriť ľudom rozpočet pri rekonštrukcii ich bývania alebo prevádzok. Zároveň je držiteľom niekoľkých certifikátov z odborných školení a technických znalostí o náterových hmotách od najväčších svetových školiteľov. Má rád karmu, rád pomáha ľudom a robí robí veci win-win.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.